Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_03
  • slajd_06
  • Slajd_01
  • slajd_05
  • Slajd_02
  • slajd_04
Reklama

Wakacje w gminie

Email Drukuj

 

Ruszyły wakacje, a wraz z nimi szereg zajęć dla dzieci i młodzieży w świetlicach, na hali sportowej oraz w bibliotece.

 

 

Wszystkie świetlice planują w ciągu wakacji wycieczki m.in. do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach i nad Zaporę Goczałkowicką. W Drogomyślu dzieci nauczą się robić biżuterię z wykorzystaniem naturalnych materiałów. W Pruchnej, Zabłociu i Zbytkowie będą realizowane warsztaty „Kuchnia wakacyjna”. Ich uczestnicy nauczą się m.in. jak zrobić tosty, desery lodowe czy koktajle. Ponadto w Bąkowie zaplanowano warsztaty fotograficzne, a w Zbytkowie warsztaty wykonania żelowych witraży.

Już 6 lipca wszystkie świetlice wezmą udział w wakacyjnym pikniku, który odbędzie się w Zabłociu. Tam też odbędzie się IV Świetlicowy Turniej Bilarda oraz IV Świetlicowy Turniej Piłkarzyków.

Szereg atrakcji przygotowała też Miejska Biblioteka Publiczna w Strumieniu. W poniedziałki biblioteka zmieni się w mini kino. Będzie też multimedialny świat bajek. Wtorki przeznaczone są na zabawy ruchowe. W środy – czytanie i opowiadanie bajek oraz przyrządzenie prostych potraw z książek kucharskich. W piątki w bibliotece będą odbywać się zajęcia plastyczne.

Dla tych uczniów, którzy wolą postawić na sport również nie zabraknie propozycji. W każdej świetlicy odbywają się zajęcia rekreacyjno- sportowe. Ponadto w hali wakacje będą odbywać się pod hasłem „Postaw serce na nogi”. Szkoły podstawowe między 16 a 27 lipca wezmą udział m.in. w Turnieju Piłki Nożnej „Dzikich drużyn”, spotkają się ze strażakami i pojadą na basen oraz na Czantorię. Odbędzie się również olimpiada wakacyjna, w ramach której odbędzie się czwórbój lekkoatletyczny.

 

Szczegóły w załącznikach:

Bąków - wakacje w świetlicy

Drogomyśl - wakacje w świetlicy

Pruchna - wakacje w świetlicy

Zabłocie - wakacje w świetlicy

Zbytków - wakacje w świetlicy

Wakacje w hali sportowej

Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

MGOK lipcowe imprezy kulturalne

 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk