Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_03
  • slajd_06
  • Slajd_02
  • slajd_05
  • Slajd_01
  • slajd_04
Reklama

"Z dziejów gminy Chybie"

Email Drukuj

Książka "Z dziejów gminy Chybie. Historia parafii Chrystusa Króla w Chybiu." jest drugim tomem z serii "Z dziejów gminy Chybie…", którą zapoczątkowaliśmy w 2011 roku wydając książkę „Z dziejów gminy Chybie. Cukrownia Chybie w fotografii”. Książkę udało się ukończyć po trzyletnich przygotowaniach, które jakby się wydawało na początku nie były wcale łatwe...

 

Udało nam się zgromadzić kilka tysięcy fotografii, dokumentów i różnego rodzaju pamiątek związanych z historią chybskiego kościoła. Książkę zadedykowaliśmy pamięci Franciszka Przewoźnika (1883-1969), który w swoim pamiętniku z lat 1925-1935 opisał przebieg budowy kościoła i początki powstania życia parafialnego w naszej gminie. Wydanie tej książki nie było by możliwe bez pomocy osób, które udostępniły nam liczne pamiątki oraz pomogły uzupełnić brakujące opisy.

Początki "parafii" zamieszczone w pierwszej części książki, zostały odtworzone w głównej mierze na podstawie informacji zawartych w prasie lokalnej m.in. Gwiazdce Cieszyńskiej i Głosie Ludu Śląskiego oraz dzięki naszym prywatnym zbiorom. Bardzo pomocne okazały się relacje i pamiętniki ówczesnych mieszkańców Chybia. Książka zawiera oprócz historii parafii, historię stowarzyszeń przykościelnych, życiorysy proboszczów, wikarych i wszystkich sióstr zakonnych, zakonników i księży pochodzących z naszej parafii.

Książka: "Z dziejów gminy Chybie. Historia parafii Chrystusa Króla w Chybiu."

Autorzy: Michał Kajstura, Krzysztof Puzik

Stron: 448

Cena: 50zł

Książkę na razie można nabyć bezpośrednio u autorów.

Oficjalna promocja książki 6.12.2014 roku o godzinie 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Chybiu.

 


Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Komentarze  

 
0 #1 Anna 2014-11-17 22:36
Wspaniała książka. Polecam
 

Damsoft Wędkarstwo-śląsk